Jak zrzucić brzuch w moim przypadku?

Witam, mam 19 lat i od jakiś dwóch lat objadłem się i nie zwracałem kompletnie uwagi na to co jem. Jadłem to, na co miałem ochotę. Ważę 74 kg przy wzroście 173 cm. Wagę mam chyba w normie. Nie wiem jednak jak zrzucić nadmiar tłuszczu szczególnie z brzucha, ud i pośladków. Wiem, że to raczej problem kobiet, jednak zaniedbałem znacznie dietę. Od urodzenia mam problemy z sercem i nie mogę zbytnio go przeciążać, więc jakiś większy wysiłek fizyczny dla mnie jest niewskazany. Dość często chodzę bardzo szybkim krokiem. Biegam tylko do autobusu:-) W mojej rodzinie nadwaga i otyłość jest bardzo powszechna. Wydaje mi się, że ja jestem jeszcze na etapie, w którym mogę cofnąć to, co mi urosło, że tak się wyrażę. Bardzo proszę o rady, które mogę zastosować, by pozbyć się nadmiaru brzucha. Jeśli chodzi o dietę, zależy mi na tym, aby posiłki były proste i szybkie w przygotowaniu, a produkty łatwo dostępne i w przystępnych cenach. Widziałem wiele diet, jednak wiele z nich jest kosztownych i bardzo czasochłonnych, na co ja nie mam czasu. Liczę na radę eksperta:-) Dziękuję i pozdrawiam!
19 LAT ponad rok temu

Witam,
Pana BMI jeszcze mieści się w normie, aczkolwiek dzieli Pana jedynie krok od nadwagi.
Niestety nie jestem w stanie Panu pomóc odnośnie do wyboru aktywności fizycznej.
Nie wiem dokładnie na czym polegają Pana problemy z sercem, z tego też względu proszę o skonsultowanie treningu z lekarzem prowadzącym.
Podejrzewam, że nie zaszkodzą Panu lekkie wysiłki, takie jak np. spacer, niemniej jednak będzie dla Pana lepiej, jeśli rodzaj aktywności zostanie dobrany w oparciu o stan Pana zdrowia i kondycję.
Odnośnie do diety, proszę zapoznać się z następującymi tekstami:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-skutecznej-diety-odchudzajacej
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
oraz pozostałymi w serwisie www.abcodchudzanie.pl
Pozdrawiam