Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Otyłość w Polsce

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam!
Kobiety mają więcej tkanki tłuszczowej w okolicach ud/pośladków i czasem bardzo ciężko/najtrudniej pozbyć się centymetrów z tych partii ciała.
Jako taki problem „zbyt dużych mięśni” jest bardzo kontrowersyjny, ponieważ spadki z tych okolic zwykle wiążą się jednak z koniecznością utraty wyżej wspomnianego tłuszczu, a co za tym idzie diety odchudzającej. Często jest tak, że dolne partie ciała „chudną” na samym końcu, co przy typowej figurze gruszki pogłębia dysproporcje sylwetki.
Myślę, że mimo wszystko warto postawić na ćwiczenia - wysportowana sylwetka, ładnie podkreślone mięśnie, a przez to ujędrnione, wyglądają równie dobrze, jeśli nie lepiej niż zbyt chude.
Jak najbardziej możesz jeździć na rowerze (na jak najmniejszym obciążeniu). Pamiętaj o rozciąganiu po treningu (zapobiega kontuzjom i rozbudowie mięśni). Możesz nieco urozmaicić trening, polecam skakankę, bieganie, steper (+rozciąganie). Pamiętaj również, że ćwiczenia siłowe bardziej przyczyniają się do rozbudowy mięśni, więc nie należy z nimi przesadzać.
Pozdrawiam serdecznie!

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy