Jak zrzucić kolejne 20 kg?

mam proble jestem osoba otyła waze 122 kg przy wzroscie 197 cm moja waga byla o 30 kg wiecej chcialbym jeszcze 20 kg zrzucic ale jestem po operacji na siatkowke. Mam broblem z brzuchem i boczkami moja wada budowy to gruszka co mam zarobic ab pozbyc sie tych pary cm i kg
ponad rok temu

Witam,

Jeśli schudł Pan już 30kg to zapewne zna Pan zasady prawidłowego odżywiania i był już na diecie. Trudno jest zatem powiedzieć jaka kaloryczność diety będzie w tym momencie najlepsza - wszystko zależy od tego, co było wcześniej.

Mogę doradzić 5 posiłków dziennie co 3 godziny, żadnych przekąsek między nimi, duża zawartośc warzyw, owoce w umiarkowanej ilości, pieczywo razowe, mięso i wędliny drobiowe oraz produkty nabiałowe do 1,5% tłuszczu.

To, czego nie wolno to: potrawy smażone, słodycze, słone przekąski, orzeszki solone, ciasta, pieczywo cukiernicze typu drożdżówka czy jagodzianka, dania typu fast food, słodzone napoje gazowane.

Wzmożona aktywność fizyczna przy operacji nie jest wskazana więc tym bardziej należy przestrzegać regularności posiłków - dzięki temu metabolizm funkcjonuje prawidłowo.