Jak zwalczać depresję i zaburzenia odżywiania u 15-latki?

Witam. Moja 15 - letnia córka ma zaburzenia odżywiania, dokładniej anoreksję. Do tego dochodzi depresja i kilka prób samobójczych. Wiem, że sama nie jestem w stanie jej pomóc, chciałabym więc by udała się do szpitala psychiatrycznego. Pytam o najlepszy szpital psychiatryczny dla młodzieży w Polsce pod względem opieki specjalistów, higieny i wyglądu ośrodka. Nie chciałabym oddać dziecka do miejsca jak z horroru. Bardzo dziękuję za pomoc i czas poświęcony na odpowiedź.

Decyzję o skierowaniu do szpitala psychiatrycznego powinien podjąc lekarz psychiatra prowadzący córkę. Jest to metoda leczenia m.in w przypadku, gdy psychoterapia indywidualna, rodzinna oraz opieka psychiatryczna nie przynoszą efektów. Ja mogę polecic Oddział Zaburzeń Odżywiania Centralnego Szpitala Klinicznego IS w Łodzi. Należy zgłosic się na Izbę Przyjęc ze skierowaniem w celu kwalifikacji do przyjęcia.

Dzień dobry,

Nie pisze Pani nic czy córka już podejmowała jakiekolwiek leczenie.
Jeżeli nie - to proszę w swojej okolicy wpierw znaleźć lekarza psychiatrę (dziecięcego) oraz ośrodek/psychoterapeutę zajmujący się terapią systemową/rodzinną.