Jak zwalczać wągry?

Witam od kilku lat borykam się z wagrami na brodzie i nosie. Ostatnio byłam na oczyszczeniu u kosmetyczki jednak wagary powróciły ale pani poleciła mi serie kosmetyków iwostin i tonik benzacne. Czy sa one skuteczne i czy jest szansa na pozbycie się wągrów ?

Witam,
Na skórze obecne są zaskórniki. To częste u młodych osób. Kosmetyczka może skutecznie oczyścić skórę, ale cykl odnowy naskórka trwa 28 dni, zatem zaskórniki pojawiają się ponownie. Nalezy odpowiednio oczyszczać i pielęgnować skórę. Skuteczny jest benzacne, czyli nadtlenek benzoilu, ale potrzebne są kosmetyki z tzw. kwasami lub retinolem. W aptece dostępne są kremy np. z kwasem migdalowym i glikolowym. Znajdują się w ofercie wielu serii do skóry trądzikowej. Regularne stosowanie kremów z AHA zmniejsza tendencję do zaskórników. W razie wysuszenia lub podrażnienia skóry należy dodatkowo nawilżać skórę kremem (wybierać zawsze kremy do skóry z trądzikiem). Przypominam także o ograniczeniu słodyczy i mleka w diecie.