Jak zwalczyć otyłość?

Witam, jestem 22letnią otyłą kobietą. Przy wzroście 170cm ważę około 120kg. Postanowiłam w końcu coś z tym zrobić, przeszłam na dietę, zaczęłam ćwiczyć. Martwi mnie jednak kwestia obwisłej skóry po odchudzaniu. Wiem że może za wcześnie na takie zmartwienia jednak oglądając w telewizji programy, w których występowały osoby z podobnym problemem zaczęłam się zastanawiać czy obwisła skóra to problem który występuje zawsze po zwalczeniu otyłości czy jednak można temu jakoś zapobiec?

Proszę sprecyzować ile kilogramów Pani schudła i w jakim czasie? Jaką dietę Pani stosowała. Obwisła skóra zazwyczaj pojawia się gdy zbyt gwałtownie się odchudzamy (tempo sporo powyżej 4kg miesięcznie). Proszę o więcej szczegółów.

Zapraszam również na konsultacje dietetyczno-treningową w Krakowie podczas których mam większe możliwości, aby pomóc.
Norbert Gotz trener personalny

Witam!

Odpowiednio dopasowana dieta, aktywność fizyczna i masaże powinny wpłynąć na zachowanie stopniowego ubytku masy ciała oraz poprawienie wyglądu skóry. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska