Zapytaj lekarza

7 2 8 , 7 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zwalczyć otyłość?

Witam, jestem 22letnią otyłą kobietą. Przy wzroście 170cm ważę około 120kg. Postanowiłam w końcu coś z tym zrobić, przeszłam na dietę, zaczęłam ćwiczyć. Martwi mnie jednak kwestia obwisłej skóry po odchudzaniu. Wiem że może za wcześnie na takie zmartwienia jednak oglądając w telewizji programy, w których występowały osoby z podobnym problemem zaczęłam się zastanawiać czy obwisła skóra to problem który występuje zawsze po zwalczeniu otyłości czy jednak można temu jakoś zapobiec?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Proszę sprecyzować ile kilogramów Pani schudła i w jakim czasie? Jaką dietę Pani stosowała. Obwisła skóra zazwyczaj pojawia się gdy zbyt gwałtownie się odchudzamy (tempo sporo powyżej 4kg miesięcznie). Proszę o więcej szczegółów.

Zapraszam również na konsultacje dietetyczno-treningową w Krakowie podczas których mam większe możliwości, aby pomóc.
Norbert Gotz trener personalny

0

Witam!

Odpowiednio dopasowana dieta, aktywność fizyczna i masaże powinny wpłynąć na zachowanie stopniowego ubytku masy ciała oraz poprawienie wyglądu skóry. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy