Jak zwalczyć zaburzenia depresyjne?

Witam. Mam 20 lat. Do kogo powinienem się udać jeśli mam zaburzenia depresyjne? Niechęć do życia, brak pewności siebie, niska samoocena, brak wiary w siebie, życie wydaje mi sie bezsensu, nieraz nie śpię i czesto płaczę bo brakuje mi tej osoby, nie daje sobie z tym wszystkim rady, potrzebuje pomocy lekarza. Życie straciło sens kiedy rozstałem sie z dziewczyną 3 miesiące temu. Po tym incydencie nie potrafię dojść do siebie, życie jest przepełnione szarością, nic mnie nie cieszy.

Witam, to normalna reakcja po rozstaniu się z ukochaną osobą. Jendak może przekształcić się w depresję jeżeli nie podejmie się środków zaradczych.
Radziłbym pójść z tym problemem do psychologa lub psychoterapeuty - postawią Pana na nogi.
Pozdrawiam

Możliwe, że to nie zaburzenia depresyjne, tylko zwyczajna reakcja żałoby po rozstaniu. Takie wydarzenie wymaga czasu, aby wrócić do równowagi. Ale jeśli jest pan tym zaniepokojony, warto wybrać się na osobistą konsultację do psychologa i porozmawiać o swoim samopoczuciu.

Elżbieta Grabarczyk
Pracownia Pomocy Psychologicznej SALAMANDRA
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Witam,

Pomoc powinien Pan teraz szukać przede wszystkim u terapeuty: psychologa lub psychoterapeuty, gdyż wiąże Pan złe samopoczucie z rozstaniem z dziewczyną - jest to ważna informacja, gdyż wiadomo, że to wydarzenie (emocje z nim związane) między innymi stanie się tematem pracy terapeutycznej, która pomoże przejść przez trudne doświadczenie oraz odzyskać radość z życia.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek
www.synovial.pl

Witam serdecznie,

Po krótkim opisie Pani sytuacji polecam wizytę u psychologa/psychoterapeuty. Warto skorzystać z regularnej psychoterapii w celu wypracowania nowego, bardziej satysfakcjonującego stylu funkcjonowania. Będzie Pani miała okazję uporać się z trudnościami.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA