Jak zwalczyć zmienne nastroje?

Mam 14 lat. Ostatnio mam na tyle zmienne nastroje, że jednej chwili mogę się śmiać i cieszyć, a drugiej przypominać sobie to, że mój ukochany mnie ma gdzieś. Ja nie jestem taka jak inne dziewczyny - w swoim upatrzonym towarzystwie jestem pogodna i szalona, a w towarzystwie chłopak-dziewczyna lub w stosunkach z dziewczynami, z którymi wcześniej nie miałam porozumienia jestem zagubiona, coś się we mnie gotuje i nie mogę wydusić ani słowa. Czemu tak mam? Błagam o choć jedną rade na ten temat! ;( Proszę o pomoc! Pozdrawiam, Karolina

Witam!
Przede wszystkim proszę pamiętać, że zmienność nastroju jest cechą charakterystyczną dla wieku rozwojowego, w którym jesteś. Odpowiedzialne są za to w dużej mierze zmiany hormonalne i oprócz pracy nad sobą i przeczekania tego okresu nic nie jesteśmy w stanie zrobić.
Tak to już jest, że w swoich grupach czujemy się dobrze, a w relacjach z nowymi osobami często czujemy się zagubieni i nie wiemy co powiedzieć, jak się zachować. Tym właśnie cechuje się nawiązywanie nowych relacji, ale z czasem przecież bardziej się zapoznajemy i jest już łatwiej. Nie wiem jakiej rady oczekujesz, ale pamiętaj, że będzie Ci łatwiej jeżeli będziesz panowała nad swoimi emocjami.
Pozdrawiam