Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak zwiększyć masę ciała u nastolatka przy aktywnym trybie życia?

Witam! Mam 14 lat, ważę 55 kg i mam 173 cm wzrostu. Jestem mężczyzną. Prowadzę bardzo aktywny tryb życia. Trenuję wiele sportów. Praktycznie w ogóle nie jem słodyczy i fast-foodów. Staram się nie pić też napojów gazowanych typu Pepsi czy Coca-Cola. Piję dużo wody niegazowanej oraz wszelkiego rodzaju soków owocowych czy kompotów. Nie stosuję żadnej diety, po prostu staram się nie jeść tego, co mogłoby mi szkodzić. Często spożywam też owoce. Moim problemem jest waga mojego ciała. Wynosi ona zaledwie 55 kg. Wiem, że jest to w miarę optymalna waga przy moich warunkach fizycznych, jednak chciałbym zwiększyć swoją masę ciała do ok. 60 kg. Czy mam ograniczyć treningi, czy też może więcej jeść? Boję się, że jeśli gwałtownie zmienię tryb życia i jadłospis, to mogę ponieść tego konsekwencje. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedź. Pozdrawiam!
MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych

Obejrzyj film i dowiedz się, na czym polega dieta oparta na wymiennikach węglowodanowych. Na ten temat wypowiada się ekspert - diabetolog dr Agnieszka Tiuryn-Petrulewicz.

Mięśnie są znacznie cięższe od tłuszczu, dlatego też najlepszym sposobem na przybranie na wadze bez rezygnacji ze zdrowego stylu życia (Brawo - wiele osób powinno brać z Ciebie przykład!) jest zbudowanie masy mięśniowej. Będziesz cięższy i silniejszy, a przy tym zdrowy. Aby zwiększyć masę mieśniową wprowadź do treningu ćwiczenia siłowe (pompki, podciąganie, przysiady) na razie bez obciążenia. Pamiętaj też, że musisz dziennie jeść ok. 60 g białka.

Lekarz, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy