Jak zwiększyć szanse na ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, 3 tyg temu odstawilam tabletki anty, po ok 4 dniach mialam krwawienie z odstawienia. Chcialabym wiedziec co zrobic aby zwiekszyc zajscie w ciaze?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle po zaprzestaniu antykoncepcji warto odczekać 1-2 cykle. Warto jednak podkreślić, że po zakończeniu stosowania tabletek często dochodzi do gwałtownego odblokowania owulacji co sprzyja zapłodnieniu.