Jak żyć, kiedy kocham bez wzajemności?

Witam. Mam pytanie i proszę o szybką odpowiedź. Otóż jestem dziewczyną i mam rocznikowo 17 lat. Byłam z chłopakiem rok, ale w czasie naszego związku poznałam innego chłopaka. Całowaliśmy się i poczułam coś do niego bardzo silnego (bardziej niż do mojego chłopaka). Oboje byliśmy zajęci. Wolałam zostać z moim chłopakiem, bo nie chciałam kończyć tego po roku, ale ja ciągle czułam potrzebę kontaktu z tym, którego poznałam. Nie dawało mi spokoju to, gdy nie miałam z nim kontaktu. Chłopak mnie zostawił, bo zauważył, że ja kocham innego. I teraz ja i ten poznany jesteśmy sami. Wczoraj się spotkaliśmy, całowaliśmy, tulili itp. Powiedział, że chce ze Mną być, ja z nim też. A dziś się nie odzywa, nie odpisuje itp. To trwa już 8 miesięcy ;( Pomóżcie! On Mnie nie kocha, ale ja go tak. Straciłam jakiekolwiek cele życiowe. Myślałam, że to zauroczenie i przejdzie, ale to właśnie miłość i nie wiem jak mogę się odkochać. Ja ciągle płaczę z tęsknoty i niespełnionej miłości. Proszę pomóżcie ;(

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Joanna Żur-Teper

Witam,
może być wiele powodów przez które Twój aktualny partner przestał się z Tobą kontaktować, najlepiej było by dowiedzieć się właśnie od niego jakie to są powody. Rozumiem, że sytuacja jest dla Ciebie bardzo trudna, tęsknota i smutek są naturalną reakcją w przypadku straty. Niestety nie istnieje cudowny sposób na odkochanie się, wszystkich emocji, które się pojawiają trzeba doświadczyć.
Proponuję Ci, żebyś spróbowała oderwać się od swojego problemu i zajęła się czymś co sprawia Ci przyjemność i pozwala skupić myśli na czymś innym. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale jeśli Ci się uda zdobędziesz więcej przestrzeni dla siebie, dla swoich celów i planów. Podziel się swoimi problemami i myślami z zaufaną osobą, wygadanie się może przynieść dobre rezultaty, ponieważ pozwala na swobodne wyrażenie emocji. Postaraj się spędzać jak najwięcej czasu wśród ludzi, których lubisz, będąc w ich otoczeniu trudniej będzie Ci się smucić.
Pozdrawiam serdecznie