Jak żyć z nerwicą na co dzień?

Jak żyć z nerwicą na co dzień ? Mam poczucie winy, że choruję i nie panuję nad tym. Leki nie są w wstanie mi pomóc. Najgorsze jest to poczucie winy. Jest ono na tyle silne, że nie jestem w stanie przebywać z ludźmi. Chętnie bym od nich uciekła. Nie mam depresji. Nie zgodziłam się na udział w weselu, gdyż boję się jak odbiorą mnie inni ludzie. Nie wiem, co w takich sytuacjach społecznych z nerwicą robić. Nie radziłam sobie w pracy w kontaktach między ludzkich - byłam recepcjonistką medyczną. Pzdr

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Kiedy mamy za coś poczucie winy, tak naprawdę często jeszcze bardziej to wzmacniamy. Skoro leki nie pomogły wystarczająco, najwyraźniej potrzebuje Pani pomocy terapeuty, żeby poukładać emocje związane z nerwicą, jak i te, które do nerwicy doprowadziły. Swoją drogą - mam i miałam w terapii sporo fantastycznych kobiet, które zmagały się z naprawdę ciężkimi objawami. Najczęściej tych objawów nikt nie zauważał. Proszę pamiętać, że Pani o wiele bardziej widzi swoje objawy, niż widzą to inni.

Witam Panią
Nieleczona nerwica prowadzi do pogarszania się
stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Z nerwicą nie trzeba żyć – należy ją wyleczyć.
Jednak cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi
środkami farmakologicznymi, które jedynie głuszą objawy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób jego rozwiązania.

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl