Jaka będzie moja waga po wyleczeniu bulimii?

Mam 19 lat, od ok 2.5 roku choruje na bulimię. Powiedziałam o tym niedawno bliskim i podjęłam decyzje o leczeniu. Jednak boję się, że wychodząc z tej choroby, stracę kontrolę nad swoją wagą i przytyję, gdy zacznę jeść normalnie. Czy przy współpracy z psychologiem i dietetykiem możliwe jest, by tego uniknąć? I jeszcze chciałam się spytać, czy osoby, które wyszły z tej choroby potrafią jeść normalnie, nie myśląc o konsekwencjach, kaloriach itp. czy tylko potrafią kontrolować napady obżartwa i wymiotów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa
74 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Terapia bulimii ma na celu rozwiązanie problemu, który dotyczy wszystkich obszarów o które Pani pyta. Zarówno poczucia kontroli, lęku przed jego utratą jak też nadwagi, napadów obżarstwa, prowokowania wymiotów itp. Oczywiście praca z psychologiem oraz dietetykiem pomoże Pani radzić sobie z takimi zachowaniami, bo też to ma na celu. To, co w tej chwili wydaje się dla Pani trudne do osiagnięcia bądź nawet niemożliwe, z czasem trwania terapii powoli stanie się celem w miarę łatwym do osiągnięcia. Najważniejszy krok ku polepszeniu i zmianie sytuacji już Pani podjęła. Decyzja była ważna i słuszna, i może jej sobie Pani pogratulować. Trzymam kciuki za powodzenie leczenia i jak najszybszy powrót do zdrowia!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty