Jaka była przyczyna poronienia?

Witam serdecznie, 17 marca mialam ostatnia miesiaczke to byl 1 dzien, nastepnie 18 kwietnia zrobilam test byl pozytyny i 22 kolejne i tez wyszly pozytywne. Nastepnie 25 kwietnia ostalam bol brzucha zakulo mnie w dole i poszlam sie zalatwic i zobaczylam krew caly dzien bolal mnie brzuch jakby skurcze i widzialam skrzepy i pecherzyki krwi . 26 kwietnia pojechalam do ginekologa i on stwierdzil poronienie a na USG nie widzial juz nic i zalecil brac kwas foliowy. Powiedzial ze to przez slabe chromosomy ktore sie nie polaczyly. Moje pytanie czy musze zrobic jakies badania i czy mam sie martwic. Lekarz powiedzial ze jestem zdrowa i nie musze miec lyzeczkowego zabiegu i ze mam tylko odpoczac. Nie wiem czy mam sie marwtic ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli było to pierwsze poronienie to nie trzeba wykonywać dodatkowych badań. W przypadku gdyby było ich więcej, zaleca się poszerzenie diagnostyki.