Jaką dawkę kwasu alfa liponowego powinno się brać przy polineuropatii alkoholowej?

jak dawkę kwasu alfa liponowego powinno się brać przy polineuropatii alkoholowej?

Przy już rozwiniętei polineuropatii trzeba leczyć chorobę alkoholową, za zwyczaj stosuje się 600mg kwasu liponowego. Pozdrawiam

Dawka zarejestrowania jest 600mg na dobę, przy czym ALA dużo lepiej działa dożylnie niż doustnie ( istnieją gotowe preparaty do wlewów dożylnych).
W badaniach klinicznych, z dobrym efektem stosowano również dawkę 1200 mg i 1800 mg.