Jaka dieta będzie dla mnie najlepsza aby schudnąć 20 kg?

Witam, mam 14 lat, ważę 77 kg (bardzo dużo) a wzrost mój wynosi 160 cm. Jakiś rok temu odchudzałam się, ponieważ wszyscy się ze mnie wyśmiewali i schudłam 8 kg w 2 miesiące. Teraz chciałabym ważyć 50 kg. Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić ;(
14 LAT ponad rok temu

Witam,

W związku z Twoją masą ciała proponowałabym podjęcie następujących czynności/działań:
1) zdobycie się na szczerą rozmowę z rodzicami i ustalenie możliwych rozwiązań problemu
2) udanie się do lekarza w celu określenia czy "dodatkowe" kilogramy nie są wynikiem jakiegoś schorzenia/przyjmowanych leków etc.
3) zapisanie się na wizytę do dietetyka (który podpowie Ci jak zmodyfikować sposób odżywiania i styl życia).
Jesteś bardzo młodą dziewczynką, stąd wszelkie diety - zwłaszcza stosowane na własną rękę, mogą niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu.
Zapoznaj się z Piramidą Zdrowego Żywienia IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam Cię ciepło i głowa do góry!