Jaka dieta będzie dla mnie najlepsza? Mam 22 lata

Ważę około 70 kg 162 cm wzrostu, mam 22 lata, jestem kobietą. Pracuję w sklepie spożywczym 8 godzin na nogach. Starałam się mniej jeść, ale nic to nie daje, a żadnych specjalnych diet się boję bo nigdy nie wiadomo jakie mają konsekwencje. Nigdy nie byłam u lekarza, który mógłby wykluczyć przyczyny otyłości.

Witam,
Pani BMI aktualnie wynosi ok. 27, co oznacza nadwagę, natomiast Podstawowa Przemiana Materii (ilość energii niezbędna na utrzymanie podstawowych procesów życiowych tj. oddychanie, praca serca, krążenie krwi, odbudowę, wzrost komórek i tkanek, napięcie mięśni, utrzymanie stałej temperatury) wynosi ok. 1500 kcal. Oznacza to, że taka powinna być wartość kaloryczna Pani wszystkich posiłków. Powinna Pani spożywać 5 posiłków, rozłożonych równomiernie w ciągu dnia, mniej więcej co 3 godziny. Proszę przeczytać poniższe artykuły, aby przybliżyć sobie zasady zdrowego żywienia:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Piramida natomiast powinna być dla Pani wskazówką, z których produktów komponować posiłki:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

Ważna jest także aktywność fizyczna. Rozumiem, że po 8 godzinach na nogach jest Pani zmęczona, jednak pomimo tego zachęcam do ruchu. Proszę wybrać rodzaj wysiłku fizycznego, który będzie dla Pani przyjemnością (szybki marsz, basen, taniec, fitness, siłownia, bieganie, rowerek stacjonarny itd.).
Zaleca się min. pół godziny dziennie.

Proszę też nie zapominać o płynach, zaleca się ok. 2 l wody.

Przestrzeganie wyżej przedstawionych zaleceń powinno spowodować powolne (ok. pół kg tygodniową) pozbywanie się zbędnych kilogramów.

Życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Kuczewska