Jaka dieta będzie odpowiednia?

Mój mąż ma za dużo czerwonych krwinek... Jaka dieta dla niego będzie najlepsza? Ma 186 i waży 127 kg.

Witam!

BMI Pani męża wynosi 36,8. Jest to niestety otyłość znacznego stopnia, dlatego też dieta powinna być skonsultowana z lekarzem. Koniecznie trzeba zbadać przyczyny otyłości. Warto wykonać badania lekarskie (w tym stężenie hormonów, m.in. tarczycy).

Nie napisała Pani, czy poza podwyższonym stężeniem erytrocytów, Pani mąż cierpi na jakieś inne schorzenia. Taki opis jest bardzo ubogi i utrudnia dostosowanie zaleceń.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Pozdrawiam