Jaka dieta byłaby dla mnie najbardziej korzystna?

Witam. Mam 19 lat, ważę 65 kg przy wzroście 156 cm. Chciałabym schudnąć kilka, a może i więcej kilogramów. Prowadzę siedzący tryb życia, nie jestem przekonana do sportów. Poza tym szkoła nie pozwala mi na regularne spożywanie posiłków. Mam też nawyk niejedzenia śniadań, za to nadrabiam wieczorami. Codziennie jem jakieś słodycze. Chciałabym w końcu coś zmienić, więc proszę o radę i przykład diety odpowiedniej dla mojej osoby.
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Wszystko, co powinna Pani poprawić w swoim stylu życia, jeśli naprawdę pragnie Pani zmienić swoją sylwetkę, wymieniła Pani w swojej wiadomości.

Są to następujące rzeczy:
1. jedzenie śniadań,
2. spożywanie posiłków regularnie, co 3 godziny, w łącznej ilości 5 dziennie,
3. zwiększenie aktywności fizycznej - to normalne, że jeśli do tej pory Pani nie ćwiczyła, teraz czuje się ociężała i ciężko jest się zmobilizować do wysiłku, ale proszę się przełamać, naprawdę warto,
4. unikanie spożywania nadmiernych ilości jedzenia w godzinach wieczornych (optymalnie niewielki posiłek na 2-3 godziny przed snem).

Wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Najlepsze efekty dają treningi na siłowni (siłowe) w połączeniu z zajęciami aerobiku (np. fat burner - z nastawieniem na spalanie tkanki tłuszczowej). Rozwój tkanki mięśniowej na skutek ćwiczeń siłowych powoduje przyśpieszenie przemiany materii.

Piramidę Zdrowego Żywienia znajdzie Pani na stronie IŻŻ: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Pozdrawiam