Jaka dieta i ćwiczenia dla 12-latki?

Dzień dobry! Mam problem, bo nie wiem jak schudnąć. Mam 12 lat, 160 cm wzrostu i ważę 61,6 kg. Chciałabym ważyć 50 kg. Chodzę do szkoły i mam długo lekcje. Czy byście mi podali jakąś dietę na 1 miesiąc, żebym chociaż schudła przez miesiąc 10 kg lub 9 kg. I jakieś ćwiczenia, mogą być wieczorem. Mam naukę i w czasie jak się uczę lubię podjadać słodkie. Piję gazowane napoje. Ale chcę to zmienić! Bardzo bym prosiła o szybką pomoc! I zauważyłam jak dziewczyny są grubsze, nie mają chłopaka. Czy to prawda? A mniejsza z tym, bardzo bym prosiła o dietę skuteczną. I nie będę już podjadała słodkiego od kiedy dostanę tę dietę. HELLLPP ME.

Witam!

W Twoim przypadku konieczne będzie jedynie wprowadzenie kilku zmian. Z diety należałoby wyeliminować: cukier dodawany do herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Powinnaś także więcej się ruszać. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz w serwisie abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam