Jaka dieta jest najlepsza przy nadwadze?

Mam 17 lat, 174cm wzrostu i ważę 80 kg. Jestem gruba, do tej pory próbowałam się odchudzać parę razy ale zawsze nie miałam silnej woli i kończyło sie to porażką. Jak na razie od tygodnia chodzę na siłownię 3 lub 4 razy w tygodniu i nie jem słodyczy i po 6 tez juz nic nie jem. Chciałabym zapytać jaka dieta była by dla mnie najlepsza? Dopiero niedawno zaczęłam sobie zdawać sprawę z tego jaka jestem otyła :( chce schudnąć i mieć ładne ciało, a nie jak na razie nogi jak kiełbaski i brzuch z oponką.

Witam,

Twój wskaźnik BMI wynosi 26,4 co wskazuje na to, że masz nadwagę. Nie jest to jeszcze otyłość, ale powinnaś wprowadzić do swojego codziennego życia więcej ruchu. Jeżeli chodzisz na siłownię poproś trenera, aby dopasował ćwiczenia do twoich potrzeb.

Najlepiej byłoby podzielić trening na dwie części w pierwszej ok 15-30min skupić się na ćwiczeniach prowadzących do spalenia tkanki tłuszczowej np. bieg na bieżni, a w drugiej części treningu poświęcić czas na wzmocnienie partii mięśni (jednocześnie ze spaleniem tkanki tłuszczowej) okolic ciała na których Ci najbardziej zależ czyli nóg oraz brzucha. To właśnie ćwiczenia fizyczne wymodelują Twoją sylwetkę.

Powinnaś również stosować diętę zawierającą około 1500 -1800 kcal. W twoim jadłospisie powinno znależć się dużo warzyw, chude produkty mleczne, oraz zbożowe produkty pełnoziarniste. Powinnaś jeść częściej, ale mniej. Unikaj słodyczy, fastfoodów oraz wszelkich dosładzanych napoi. Ważne jest, abyś nie doprowadzała się do stanu kiedy jesteś głodna bo wtedy łatwiej sięgniesz po niezdrowe wysokaloryczne produkty. Staraj się pić dużo niegazowanej wody. (min1,5l dziennie)

Pozdrawiam i życzę powodzenia