Jaka dieta jest odpowiednia dla 13-latki?

Witam. Niedawno skończyłam 13 lat. Przy 159 cm wzrostu ważę 59 kg. Kilka razy próbowałam schudnąć, ale niestety nie mam silnej woli i po kilku dniach znów wracałam do objadania się. Od dwóch dni staram się więcej pić niż jeść, ale obawiam się, że dużo tym nie zdziałam. Proszę o radę - jaka dieta będzie dla mnie najbardziej odpowiednia? Jakie ćwiczenia powinnam wykonywać? Z góry bardzo dziękuję ! :)
ponad rok temu

Witam,

Musisz pamiętać, iż jesteś bardzo młoda, a Twój organizm potrzebuje energii, aby mogły zachodzić wszystkie przemiany zaliczane do dojrzewania.
Restrykcyjne diety odchudzające mogłyby się przyczynić do zaburzenia tego procesu.

Z tego też względu odradzam Ci podejmowanie diety, a wprowadzenie kilku zmian:
- zwiększenie aktywności fizycznej (możesz jeździć na rowerze, rolkach, pływać, spacerować)
- wyeliminowanie lub ograniczenie produktów takich jak: cukier dodawany do herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka)
- jadanie częściej, lecz się nie objadanie się (najlepiej 5 posiłków dziennie, w odstępach 3 godzinnych).
Przeczytaj artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/czy-wiesz-co-masz-w-koszyku

Wszelkie decyzje podejmuj po konsultacji z rodzicami.

Pozdrawiam