Jaka dieta najlepsza dla mężczyzny? Wiek 36 lat

mam 36 lat i ważę ok 94 kg mam problem z obwodem pasa 114cm. Jaka dietę najlepiej stosować czy używać tez spalaczy tłuszczu. Jeżdżę na rowerze stacjonarnym i podnoszę sztangielki i sztangę w domu. Chciałbym schudnąć ok 20kg i mieć mniej w pasie ok 100. Wcześniej byłem chudy i nie ma otyłych osób u mnie w rodzinie. Nie stosowałem diety zadam posiłki co 3 godziny ok 5 razy więcej zjadam po przyjściu z pracy ok 18-00 rano kanapka z wędliną, potem jogurt lub jabłko, ok południa następna kanapka o 16-00 obiad wieczorem kanapka np z serem na kolacje lub płatki z mlekiem

Witam Pana,

faktycznie Pana obwód pasa przekroczył wartość bezpieczną, która dla mężczyzn wynosi 102 cm - zbyt dużo cm w pasie zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia m.in. cukrzycy, miażdżycy, nadciśnienia i innych chorób układu krążenia.
Niestety nie podaje Pan swojego wzrostu, nie mogę więc obliczyć ani Pana BMI, ani też podstawowej przemiany materii czyli ilości kalorii, które potrzebuje Pana organizm w stanie spoczynku (najczęściej na poziomie PPM ustala się kaloryczność diety redukującej tkankę tłuszczową).

Zachęcam Pana do umówienia się na wizytę do dietetyka. Indywidualne podejście daje znacznie więcej szans powodzenia. Dietetyk ułoży specjalnie dla Pana plan żywieniowy, który będzie uwzględniał m.in. plan dnia, preferencje smakowe, umiejętności kulinarne, a takze zapotrzebowanie kaloryczne.

Osobiście jestem przeciwna stosowaniu spalaczy tłuszczu. Uważam, że mądre odżywianie i aktywny styl życia bez dodatkowego wsparcia przyczynią się do pozbycia się zbędnych kg.
Więcej nt. zdrowych nawyków żywieniowych znajdzie Pan w załączonych linkach:
http://abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania
http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Załączam pozdrowienia,
Agnieszka Kuczewska