Jaką dietą obniżyć poziom bilirubiny?

Mam 19 lat, jestem kobietą i leczę się na anoreksję. Mam bardzo wysoki poziom bilirubiny i mam pytanie, co powinnam wprowadzić do jadłospisu, żeby obniżyć ten poziom. Pilnie proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Zagrożenie AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Jest niebezpieczny szczep, może nawet wywołać epidemię. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagrożeniu, jakie stwarza AH1N1.

Witamy serdecznie!

Zwiększenie stężenia bilirubiny w osoczu określa się jako hiperbilirubinemię. Hiperbilirubinemia może być natomiast spowodowana zwiększonym wytwarzaniem bilirubiny lub też niezdolnością wydzielania bilirubiny powstającej w prawidłowych ilościach przez uszkodzoną wątrobę.
Generalnie jednak w większości przypadków stanowi to podstawę do rozpoczęcia diagnostyki i poszukiwania przyczyny, która taki stan powoduje. Proszę zatem nie poszukiwać diety, która zmniejszy poziom bilirubiny, a skierować się do lekarza specjalisty. O tym czy będzie to chirurg, czy specjalista chorób zakaźnych, czy gastroenterolog, powinien zdecydować lekarz specjalista.
Tylko leczenie przyczynowe może znormalizować poziom bilirubiny!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty