Jaka dieta odchudzająca jest najlepsza dla osoby z nadwagą?

Na pytanie czy to zboczenie, że podobają mi się dziewczyny z nadwagą dostałem odpowiedzi, że to nic złego i powinienem zaakceptować to, że tak jest. Jednocześnie na tej stronie widzę wątki, w których specjaliści każą schudnąć właśnie takim dziewczynom. Jedna na pytanie czy powinna schudnąć mając 15 kg nadwagi dostała odpowiedź, że nie są to już kilogramy, które powinna zaakceptować, a druga ma 2 kg nadwagi i specjaliści kazali jej schudnąć. Jak jedno ma się do drugiego?

Witam. Dokładnie o gustach się nie dyskutuje.Wszystko faktycznie zależy od tego czy chcemy schudnąć i zależy nam na zdrowiu, popieram Panią Monikę. pozdrawiam

Po pierwsze diagnostyka - otyłość a nadwaga. Najlepiej udać się do specjalisty, również można skorzystać ze wskaźników BMI, WHR, obwód brzucha i innych, aby to sprawdzić. Po co?

Proszę pamiętać, że wg WHO otyłość jest chorobą, którą należy leczyć.

Otyłość może indukować wiele chorób żywieniowozależnych, które nieleczone mogą doprowadzić do wielu powikłań, stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.