Jaka dieta przy chorym żołądku?

Witam. Mam 15 lat, przy wzroście 168 ważę 55 kg. Wiem, że jest to prawidłowa waga, jednakże czułabym się lepiej ważąc ok. 3 kg mniej. Generalnie odżywiam się prawidłowo (a właściwie jestem zmuszona tak się odżywiać, gdyż mam problemy z żołądkiem). Mam nadwrażliwość błony śluzowej żołądka, zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy oraz złą perystaltykę jelit-szczególnie wieczorem. Rzadko jem słodycze, ciężkostrawne dania, nie piję gazowanych napojów. Mimo takiej diety moja waga jest ciągle taka sama. Staram się jeść regularnie ok. 5 małych posiłków dziennie. Niestety mam również problemy z kolanem, więc sport jest wykluczony. Ćwiczę raz na jakiś czas brzuszki, ale akurat z brzuchem nie mam problemu, bardziej z nogami. Zastanawiam się jaka dieta byłaby dla mnie wskazana, tak by nie zaszkodzić żołądkowi i zrzucić 3 kg w miarę szybko? Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku ponieważ:
- masz prawidłową masę ciała
- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu
- nadal się uczysz, a dieta o organiczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

Jeśli chcesz wymodelować sylwetkę - ćwicz.
Możesz wykonywać ćwiczenia odciążające dolne partie ciała.
Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam