Jaką dietę mam stosować, żeby schudnąć?

Witam! Mam 15 lat i niepokoi mnie pewien problem. Mój wzrost to 174 cm, a waga to 74 kg. Podejmowałam wiele prób odchudzania, tzn. różne diety, zawsze na tydzień albo dwa. Nie jadłam słodyczy i chleba i to skutkowało, ale to nie była dieta taka jak chciałam, ponieważ zawsze byłam głodna, prawie że głodziłam się. Po skończeniu diety owszem schudłam, ale potem przytyłam drugie tyle. Na śniadanie jadłam dwie mace z jakaś wędliną lub serkiem, na obiad to różnie, ryż, rybę, jakąś sałatkę, a około 18. jadłam kolację i to był np. jakiś owoc lub kisiel albo wcale nic nie jadłam. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, ale moja mama jest też takiej figury jak ja, ale ja jestem chudsza od niej. Nie choruję na choroby przewlekłe. Czy moja waga jest odpowiednia? Jaką dietę mam stosować, aby schudnąć?
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Z BMI odniesionego do siatki centylowej wynika, iż masz lekką nadwagę.Niemniej najlepiej będzie prawidłowość masy ciała sprawdzić u lekarza, który może także wizualnie ocenić budowę Twojego ciała.

Są pewne czynniki mogące wpływać na wielkość masy ciała (większa zawartość tk. mięśniowej, obrzęki) i dawać "fałszywy wynik". Inaczej mówiąc wcale nie musisz mieć nadwagi, a możesz np. być wysportowana i mieć dużą zawartość mięśni w składzie ciała.
Dlatego też polecam wizytę u specjalisty (jeszcze lepiej gdyby udało się ocenić skład ciała za pomocą badania bioimpedancji) - można je wykonać w gabinecie dietetyka.

Na pewno nie możesz odchudzać się na własną rękę, bez wiedzy rodziców i nadzoru lekarza/dietetyka.
Ilość porcji produktów spożywczych jakie powinnaś spożyć każdego dnia oddaje Piramida IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zwiększ także aktywność fizyczną i ureguluj pory posiłków.
Musisz pamiętać, iż regularne jadanie usprawnia przemianę materii, przez co mniejsze jest ryzyko przytycia.
Mowa tu o regularnym jadaniu, ale nie objadaniu się.

Wyeliminuj łakocie, fast-foody, chipsy, przekąski, a także słodzone napoje.

Pozdrawiam