Jaką diętę powinienem zastosować, żeby schudnąć 8kg?

Witam. Mam prawie 14 lat i 9 miesięcy, ważę 68kg, mam 170cm wzrostu i chciałbym zrzucić parę kilo zbędnego tłuszczu. Uprawiam siatkówkę od niedawna, rano, popołudniu i wieczorem staram się ćwiczyć: RANO: 20 pompek, 20 przysiadów, 20 skłonów, 20 brzuszków, kilka scyzoryków, wygięć itp. POPOŁUDNIU: 30 pompek, przysiadów, skłonów, brzuszków itp. WIECZOREM: Wszystkiego po 40 powtórzeń. Czy jest to dobry trening? Jaką dietę muszę stosować? Czy mam nadwagę? Nie jadałem dotychczas śniadań, ale wiem, że muszę to zmienić? Co mam jeść na poszczególne posiłki? W ile zrzucę 8kg? Dziękuję i pozdrawiam, Maciej.
ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej Twoja masa ciała mieści się jeszcze w normie, aczkolwiek powinieneś odżywiać się zdrowo, aby nie tyć: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci (nie myl proszę przyrostu masy ciała, związanego z procesami wzrastania, z nabywaniem nowej tkanki tłuszczowej - masa ciała będzie naturalnie wzrastała w związku z tym, iż stajesz się coraz wyższy).

Jadaj regularnie, 4-5 posiłków dziennie: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta  (nie omijaj śniadań)
Ogranicz spożycie słodyczy, chipsów i innych kalorycznych przekąsek:
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie

Myślę, iż jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ćwiczeniami - taki rodzaj treningu będzie odpowiedni, zapraszam jednak do serwisu www.abccwiczenia.pl gdzie znajdziesz więcej potrzebnych informacji, a także propozycji ćwiczeń, przydatnych w kształtowaniu ciała.
Prezentowane ćwiczenia są przeznaczone dla osób całkowicie zdrowych, powinieneś również porozmawiać z rodzicami, czy nie widzą przeciwwskazań do ich podejmowania.

We wszystkich sprawach konsultuj się z rodzicami.

Pozdrawiam