Jaką dietę powinnam stosować mając 40 lat?

Mam 40 lat, jestem kobieta, ważę 76 kg przy wzroście 164 cm. Bardzo chciałabym schudnąć, ale nie potrafię dostosować diety do mojego trybu życia. Prowadzę raczej mało aktywny tryb życia. Od miesiąca chodzę na siłownie, przestałam również spożywać białe pieczywo, mąkę białą i ograniczam słodycze. Można powiedzieć, że schudłam 2-3 kg. W mojej rodzinie występuje otyłość, więc po części jest ona uwarunkowana u mnie genetycznie. Nie choruję na choroby przewlekłe, nie mam również otyłości chorobowej. Uważam, że za mało pije, jeśli już to głównie kawę. Na śniadanie jem pieczywo chrupkie z jajecznicą bądź z białym twarogiem. Obiad to kalafior z kawałkiem mięsa, bądź mięso z surówka (kapusta pekińska, pomidor, oliwki, papryka). Kolacja pieczywo chrupkie z czymś. Rano pije czasami sok z selera naciowego z ogórkiem. Proszę o produkty jakie powinnam spożywać wraz z ilościami, oraz ćwiczenia na oponkę i uda. Ponadto proszę o radę ile powinnam ćwiczyć aby schudnąć (wiem, że powinnam biegać na bieżni przy tętnie ok. 120). Dziękuję i pozdrawiam

Witam Panią,
W tej chwili Pani BMI wynosi 28,2, co oznacza, że ma Pani nadwagę. Aby mieścić się w normie powinna Pani ważyć maksymalnie 67 kg (BMI 24,9). Oczywiście przez Internet trudno jest precyzyjnie doradzić. Natomiast to do czego Panią zachęcam to zwiększenie ilości posiłków (najkorzystniej 5, o regularnych porach, mniej więcej co 3 godziny).

Jeżeli wprowadzi Pani jeszcze 2 posiłki zmniejszy Pani przerwy pomiędzy posiłkami i dzięki temu organizm będzie lepiej gospodarował otrzymaną energią. Trudno też będzie Pani schudnąć nie zwiększając aktywności fizycznej – ruch jest sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami, wzrost masy mięśniowej zwiększa tempo przemiany materii.
Przy wyborze ćwiczeń odsyłam do artykułów:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-plaski-brzuch
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-szczuple-uda
Koniecznie też musi Pani więcej pić – woda nie tylko gasi pragnienie, ale także usuwa z organizmu produkty przemiany materii.
Co do wyboru produktów proszę zajrzeć na stronę z piramidą zdrowego żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida
Na pewno korzystne przy zrzucaniu zbędnych kg będzie wyeliminowanie z drugiej połowy dnia produktów węglowodanowych (podstawa piramidy) – jemy je tylko w pierwszej części dnia.
Jeżeli chce Pani otrzymać jadłospis dopasowany do Pani trybu życia zachęcam do odwiedzenia dietetyka – tylko w taki sposób można ułożyć jadłospis indywidualnie dopasowany do potrzeb.
Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę powodzenia,
Agnieszka Kuczewska