Jaką dietę powinnam wybrać by zrzucić kilka kilogramów?

Jestem Rachela i chciałabym mieć kilka kilo mniej. Według mojego lekarza powinnam ważyc 55 kg, a ważę a ważę 65 kg przy wzroście ok 170 cm. Czego powinnam unikać (oprócz słodyczy, bo wiem że tuczą), by nie tyć, a co powinnam jeść by schudnąć? Dużo ćwiczę.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Nie podałaś wieku, więc ciężko mi określić, czy ważysz za dużo w odniesieniu do grupy wiekowej.
W przypadku osób przed 18 rokiem życia, wartość BMI powinno odnosić się do siatek centylowych.

Wybieraj:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast-foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Po części większa masa ciała może wynikać z rozbudowy tkanki tłuszczowej na skutek intensywnych ćwiczeń.
Mięśnie ważą więcej, niż tkanka tłuszczowa.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).

Pozdrawiam