Jaką dietę stosować by zwiększyć odporność?

Witam jakie produkty spozywac zeby podnosic odpornosc zeby sie nie spadla odpornosc... Mam problem coroczny z opryszczka wargowa i kolo nosa mi wyskakuje... Jakie witaminy bierze sie... Jesli sa na to...

Małgorzata Panek

Powinna Pani uzupełnić niedobory witamin i mikroelementów. Istotna jest zróżnicowana, urozmaicona dieta, zawierająca dużo warzyw i owoców oraz kasz, produktów pełnoziarnistych. W przypadku częstego nawracania opryszczki może być wskazane zastosowanie acyklowiru, jak tylko poczuje Pani że zaczyna się tworzyć opryszczka , proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

Witam, oprócz regularnych posiłków i zbilansowanej diety warto brać symbiotyki, które regulują florę jelitową i pomagają w odporności. Natomiast jeśli chodzi o opryszczke to warto porozmawiać z dermatologiem na ten temat.