Jaką dietę wybrać?

Mam 22 lata i ważę 140 kg. Czuję się źle z tym i nie mogę sobie z tym poradzić. Brak mi silnej woli. Proszę o dobranie mi odpowiedniej diety. Pozdrawiam, Ewka

22 LAT ponad rok temu

Witam Pani Ewo,

niestety, nie uważam, by porada dietetyczna przez Internet miała pomóc. Nie wiem nic o Pani stanie zdrowia, nawykach żywieniowych, nie mogę wskazać błędów... Dieta musi być dopasowana indywidualnie do konkretnej osoby, jej potrzeb i możliwości, wtedy da najlepsze efekty. Pewnie wielokrotnie próbowała Pani zrzucić parę kilo, co nie wychodzi, także ze względu na wspomniany brak silnej woli. Potrzebny jest Pani kontakt z człowiekiem żywym, motywującym, a nie jadłospis zamieszczony w internecie.

Należy udać się do lekarza, wykluczyć chorobowe przyczyny otyłości i podjąć leczenie, jeśli byłoby konieczne oraz odwiedzić dietetyka, najlepiej doświadczonego w zakresie psychologii odchudzania (np. po ukończonej psychodietetyce) lub też dietetyka i psychologa.

Pani Ewo - odwagi, wiele da się zmienić! :-)

Pozdrawiam
Urszula Bieniek