Jaką dietę zastosować na wyszczuplenie ud i brzucha?

Mam pytanie jaka dieta była by najlepsze żeby Moje uda nie były takie grube a brzuch odstający?

Witam serdecznie,
aby wysmuklić ciało w konkretnych partiach ciała najlepszym sposobem jest aktywność fizyczna połączona ze zdrowym odżywianiem.
Dieta odchudzająca ma za zadanie odchudzić pacjenta, jednakże nie możemy zaprogramować odchudzania, tak aby schudnąć tylko w jednym miejscu.
Zdrowe odchudzanie idzie w parze ze zmniejszeniem się obwodów (w pasie, biodrach), czyli powinna Pani wysmuklić figurę również w pożądanych miejscach.
Ważne jest aby nie stosowała Pani zbyt restrykcyjnych diet, gdyż one bardzo zaburzają przemianę materii, co skutkuje efektem jo-jo. Nie ma nic gorszego jak spowolnienie metabolizmu w młodym wieku, gdyż prowadzi to do błędnego koła - bycia na wiecznej diecie.
Na początek najlepiej postawić na drobne zmiany w sposobie żywienia oraz regularny sport (2 - 3 razy w tygodniu, bądź częściej o ile jest Pani aktywną osobą).
Drobne zmiany, które warto wprowadzić w swoim menu to: regularne odżywianie (co 3,5 - 4 godziny), odstawienie słodyczy, napoi gazowanych, soków. Spożywanie większej ilości warzyw, wybieranie produktów pełnoziarnistych zamiast tych z oczyszczonej mąki, zamiana tłustych mięs i wędlin na chudsze, wybór chudego i naturalnego nabiału (np. zamiast słodkich, owocowych jogurtów - naturalne, zamiast tłustego sera twarogowego - chudy).
Nie napisała Pani nic na temat swojego stanu zdrowia, więc rady które udzielam tyczą się zdrowej osoby. W przypadku przewlekłych chorób (np. przewodu pokarmowego) zalecenia będą odmienne.
Jeśli ma Pani możliwość udania się na konsultację dietetyczną w swoim mieście, zachęcam do kontaktu z dietetykiem w celu ustalenia Pani zapotrzebowania energetycznego (ile pożywienia powinna Pani spożywać), czy jest potrzeba odchudzania (być może dietetyk Panią uspokoi, po wykonaniu pomiaru składu ciała, że ilość tkanki tłuszczowej w Pani organizmie jest w normie i wystarczy regularna aktywność fizyczna aby ujędrnić ciało), dowie się Pani jak się odżywiać (jakie produkty jeść, jakie wykluczyć z diety).
Pozdrawiam,