Jaką dietę zastosować przy treningach? Jak schudnąć?

Witam. Mam nieciekawą sytuację. Trenuję już od około 3 lat lekkoatletykę przy 3 treningach w tygodniu. Wykazuję się dużą aktywnością fizyczną, ale jak każdy uczeń, uczę się w szkole w pozycji siedzącej średnio 5 godzin. Od sportowca powinno się wymagać małej wagi. Ale u mnie jest odwrotnie. Od kiedy pamiętam miałam nadwagę. Mam 166 cm wzrostu i ważę około 77kg. Chciałabym stopniowo schudnąć o 15 kg. Nie wiem jaką dietę zastosować, zwłaszcza, że trenuję, więc energia jest mi potrzebna. Rok temu zastosowałam dietę 1800 plus/minus kcal. Schudłam wtedy 5 kg, do 69kg. Ale z czasem znów przytyłam. Nie wiem, czy to może mieć tez związek ze stresem związanym ze szkołą oraz resztą? Pomóżcie mi się z tym uporać.
ponad rok temu

Witam,

Piramidę Zdrowego Żywienia dla młodzieży znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Jeśli mimo zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej przytyłaś, polecałabym konsultację lekarską.
Być może przyczyną przybierania na wadze są zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu.
Trzeba koniecznie to sprawdzić.
Po konsultacji lekarskiej i wykonaniu badań, napisz ponownie.

Pozdrawiam

P.S
Nie podałaś swojego wieku.