Jaką grubość ma śluzówka macicy?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie grubości śluzówki macicy w poszczególnych częściach cyklu oraz jaka jest grubość śluzówki macicy we wczesnej ciąży? Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Grubość śluzówki macicy wynosi ok. 4mm we wczesnej fazie cyklu, 8 mm w momencie owulacji i wzrasta do 16 mm w połowie drugiej fazy cyklu. Jeśli dojdzie do zapłodnienia, to śluzówka ta nie złuszcza się, lecz utrzymuje swoją szczytową wysokość.

Pozdrawiam serdecznie!