Jaka jest interpretacja wyniku badania endoskopowego?

Witam. Bardzo proszę o interpretację wyniku badania endoskopowego. Opis badania: Przełyk prawidłowy. Linia Z regularna na górnej granicy fałdów z drobnym ubytkiem poniżej 5 mm. Wpust z cechami niewydolności. Obniżona tolerancja insuflacji. Błona śluzowa żołądka przekrwiona, nasilenie przekrwienia w antrum-z antrum-z pobrano wycinki do badania hist-pat. Odźwiernik prawidłowy. Opuszka i część zaopuszkowa bez zmian. Test ureazowy negatywny. Bardzo proszę o wytłumaczenie tego wyniku.

Lek. Paweł Szadkowski

Powyższy opis może świadczy z dużym prawdopodobieństwem o niewydolności dolnego zwieracza przełyku. Niewielka nadżerka może być wynikiem zarzucania kwasnej treści żołądkowej do przełyku. Żeby wynik zinterpretować należy go zestawić z pani obrazem klinicznym i powodem dla którego badanie było wykonywane. Powyższe zmiany mogą stanowić przyczynę choroby refluksowej przełyku.