Jaka jest możliwość zajścia w ciążę przy nieregularnym cyklu?

Dzień dobry, współżyłam z chłopakiem w nocy z 30.11 na 1.12. Okres skończył mi się 27.11, a zaczął 24.11. Mam raczej nieregularny cykl, ale długi (zawsze mija ponad miesiąc od dnia, kiedy ostatnio dostałam okres do dnia, w którym go dostaję). Sam okres trwa u mnie najczęściej 4 dni. Nie mam pewności, czy on skończył we mnie - na moich spodniach od zewnętrznej strony są białe ślady, ale u niego brak 'dowodów' na to, że w ogóle skończył. Ale gdyby - jaka jest możliwość zajścia w ciążę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W związku z tym iż okres u Pani jest nieregularny nie można tego stwierdzić na pewno. Szansa na ciążę w tym przypadku jest znikoma. Sugerowałbym jednak wykonanie testu ciążowego w 14 dniu po odbyciu stosunku.