Jaka jest najlepsza dieta na wzrost?

Czy możliwe, że jeszcze urosnę? Moja mama ma 157cm i siostra brat 175 tata też około 175 bardzo mnie to wkurza, że jestem taka niska
ponad rok temu

Witam.

Nie wiem w jakim wieku jesteś, stąd ciężko jest mi odpowiedzieć, ile jeszcze urośniesz.
Procesy wzrastania trwają do ok. 18 roku życia, bardzo więc możliwe, że będziesz wyższa.

Pamiętaj, aby regularnie spożywać posiłki a w ich ramach produkty, będące źródłem białka i Ca (m.in. nabiał, czy ryby ościste typu szprotka, orzechy, nasiona).

Istotny jest również regularnie podejmowany ruch (ćwiczenia wzmacniają kości).
W okresie wiosenno-letnim, jak najwięcej czasu spędzaj na świeżym powietrzu.
Promienie słoneczne stymulują wytwarzanie w organizmie witaminy D, ważnej dla kości.

Pozdrawiam