Jaka jest odpowiednia dieta dla mnie?

Mam 13 lat. Wzrost: 163 cm i waga ciała 56 kg. chciałabym zrzucić parę kilo i zlikwidować mój brzuch. Jakie ćwiczenia i dieta są dla mnie dobre?

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 21,13 i znajduje się na 75 percentylu. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie potrzebujesz diety odchudzającej.
Postaraj się zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Zapisz się na dodatkowe zajęcia sportowe, to na pewno pomoże Ci wymodelować sylwetkę.

Ponadto powinnaś unikać niektórych produktów - chipsów, słonych przekąsek, słodyczy, cukru, ciast i ciasteczek, produktów typu fast-food, słodkich gazowanych napojów.
Postaraj się gasić pragnienie wodą mineralną zamiast sokami owocowymi oraz zastąp białe pieczywo razowym (lub żytnim).

Pozdrawiam