Jaka jest prawidłowa waga ciała dla wzrostu 164 cm?

Mam 12 lat, 164 cm wzrostu i ważę 50 kg. Czy moja waga jest odpowiednia?

Witaj,

tak, wg siatek centylowych ważysz odpowiednio w stosunku do swojego wieku i wzrostu. Mam nadzieję, że nie jest to pytanie spowodowane chęcią odchudzania się, gdyż Twoja masa ciała nie powinna się zmniejszać (grozi to niedowagą).

Pozdrawiam ciepło,

Ula Bieniek