Jaka jest prawidłowa waga dla 11-latki?

W styczniu będę miała 11 lat. Ważę 61kg, a mam 158 cm wzrostu. Słodycze jem bardzo rzadko, bo raz na tydzień np. 1 kostkę czekolady i to mi wystrasza, piję dużo mleka i wody. Napoje kolorowe pije bardzo rzadko. W szkole mam 6 WF-ów w tygodniu i jeszcze dodatkowe 2 WF-u. Ile powinnam schudnąć?

Witam,

Twoje obecne BMI wynosi 24.49.
Odpowiada to 97 centylowi, od którego rozpoznaje się otyłość.

Dobrze, gdyby udało Ci się schudnąć do około 50 kg.
Pamiętaj, że proporcja masy ciała do wzrostu będzie się zmieniała wraz z wiekiem.
50kg to wartość prawidłowa dla 11 roku życia.

Pozdrawiam