Jaka jest prawidłowa waga dla wzrostu 143 cm?

Jestem Magda, mam 12lat ważę 49 kilo i mam metr 43cm jaka jest moja prawidłowa waga?Jak mogę przez niecały miesiąc zgubić oponkę, brzuszek z nóg kilka centymetrów, przez niecały miesiąc?
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Nadwagę u dzieci i młodzieży do lat 18-stu sprawdza się na siatkach centylowych. Podobnie jest ze wzrostem. Twoja masa ciała mieści się miedzy 50-tym a 75-tym punktem centylowym, a wzrost w okolicach 3-ego punktu. Oznacza to, że około 60% dziewczynek w Twoim wieku waży tyle co Ty, ale w większości są one wyższe.

Odchudzanie w okresie wzrostu nie jest wskazane. Zwłaszcza, że wygląda na to, że "wzrostowy boom" u Ciebie jeszcze nie nadszedł. Drastyczne diety mogą zahamować procesy wzrostu. Sądzę, że nie warto ryzykować w tym wieku z dietą, a lepiej poczekać aż skończysz rosnąć. W Twoim organizmie zacznie się niedługo burza hormonalna i może się okazać, że zaczniesz tracić na wadze bez konieczności stosowania diet.

To, co na pewno możesz teraz zrobić to zreztgnować ze słodzonych napojów gazowanych typu cola, słodyczy, ciastek, ciast oraz słonych przekąsek. To na pewno nie zaszkodzi, a jedynie pomoże.