Jaka jest prawidłowa waga dla wzrostu 157 cm?

Witam, jestem 16-letnią dziewczyną o umiarkowanej aktywności fizycznej (ćwiczę 3 razy w tygodniu). Stosowałam diety ale na początku pomagały jednak później masa powracała do poprzedniej z przed diety choć po diecie nie jadłam normalnie tylko starałam się unikać "bomb kalorycznych" i tłustych potraw czy sosów. Mój jadłospis to tylko kolacja czy późny obiad o godzinie 16-18, a jest nim bułka z twarogiem czy serem czasami wędliną i ciepły napój typu kawa czy herbata z cytryną, a jeszcze nie jem przeważnie śniadań, czasami bułkę słodką. Za to pije dużo napoi energetyzujących i jakieś inne ale przeważnie te 3 razy dziennie już od kilku lat. W mojej rodzinie nie występuje otyłość raz tylko ale anoreksja u siostry. Byłam u lekarza na badaniach kontrolnych, moja masa ciała to 58kg, 50-75 centyl nic nie zauważył podejrzanego poinformuje, że przy wzroście 157cm centyl 10. W dzieciństwie czyli kilka lat temu brałam hormony z powodu choroby (nazwy nie pamiętam) leżałam 2 miesiące w szpitalu i przetaczano mi krew co drugi dzień. Ale nie przeszłość jest najważniejsza tylko mam pytanie: Czy masa ciała jest prawidłowa do mojego wzrostu? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź proszę w miarę szybką.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jeśli Twoja masa ciała to 58 kg, a wzrost 157 cm, Twoje BMI wynosi 23.6.
Jest to obszar między 75,a 90 centylem, oznaczający prawidłową masę ciała (aczkolwiek "zbliżasz się" w kierunku nadwagi).
Twojego sposobu odżywiania zdecydowanie nie można nazwać zdrowym.
Zasady prawidłowego żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Pozdrawiam