Jaka jest prawidłowa waga przy wzroście 162 cm?

Mam prawie 12 lat, skończę w styczniu. I nie wiem, czy dobrze ważę. Mam 162 cm i ważę 40-41 kilogramy. Moja mama mówi, że jestem za chuda. Czy to prawda?

Witam serdecznie!

Twoje BMI wynosi 15,64, co na siatce centylowej odpowiada wartości 10-25 centyla. Oznacza to szczupłą sylwetkę. Nie powinnaś się odchudzać. Postaraj się przybrać na masie ciała, spożywając różnorodne produkty spożywcze (ale nie słodycze i żywność typu fast food).

Pozdrawiam ciepło