Jaka jest przyczyna bólu kręgosłupa i bioder?

Proszę o interpretację wyników.Badanie TK odcinka L2-S1 kręgosłupa. Splycenie lordozy ledzwiowej w w/w segmencie. Prawidlowa morfologia trzonow i łuków kregowych,kostnych zmian ogniskowych i pokazowych nie stwierdza się. Wysokość krążków mk jest zachowana. Niewiele szerokości 2-3mm wypukliny materialu tarcz L2/L3,L3/L4 i L4/L5 skutkuja modelowaniem worka oponowego, na poziomie L4/L5 mozliwym draznieniem poczatkowego odcinka lewego korzenia L5. Centralna na głębokość do 3,5 mm wypuklina tarczy L5/LS skutkuje przyleganiem do i modelowaniem poczatkowych odcinków korzeni S1. Otwory mk nie są zwerzone, przebieg korzeni w ich przestrzeni bez utrudnień. Kanal kregowy prawidłowej szerokości, cech ciasnoty wewnatrzkanalowej nie stwierdza się. Stawy mk o prawidłowej morfologii. Zaznaczone zmiany przeciazeniowe w stawach k-b. Co to oznacza.Dodam jeszcze ze od czerwca 2018 roku odczowam duzy bol w dole kręgosłupa i bole bioder przy chodzeniu .

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zmiany przeciążeniowe w stawach krzyżowo biodrowych wymagają odpowiedniej fizjoterapii. Proszę skonsultować się z ortopedą.