Jaka jest przyczyna bólu sutka u 31-latka?

Witam, jestem 30-letnim mężczyzną i około miesiąc temu pojawił się ból jednego sutka. Ból jest tylko przy dotyku, czuć zgrubienie, taką małą grudkę, pamiętam, że podobnie miałem w okresie dojrzewania. Dodam, że biorę lek amisulpryd 100 mg, słyszałem, że hiperprolaktynemia daje takie objawy, ale u mnie nie ma przerostu całej piersi, a tylko sutka. Ale biorę lek od 2 lat, a to pojawiło się miesiąc temu. Czy powinienem się martwić, czy to samo minie? Jeśli muszę iść do lekarza, to do jakiego? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

W opisanych objawach zalecał bym stacjonarną konsultację u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub rodzinnego w celu przeprowadzenia dokładnego wywiadu chorobowego i badania palpacyjne piersi i badanie fizykalne po którym będzie można zlecić odpowiednią diagnostykę laboratoryjną z krwi i obrazową np USG piersi.

Diagnostyka i badanie fizykalne pozwoli na dalsze postępowanie np konsultacja do odpowiedniego specjalisty.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk