Jaka jest przyczyna braku śluzu w opłucnej?

jaka jest przyczyna braku śluzu w opłucnej?i o czym to świadczy?

Małgorzata Panek

Brak warstewki płynu w opłucnej może być związany ze zmianami pozapalnymi. Jest wiele możliwych przyczyn zrostów w opłucnej.
Proszę z wynikami badań udać się do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
W opłucnej powinna występować niewielka ilość plynu, która ma zmniejszać tarcie opłucnej o tkankę płucną. Jeżeli nie występuje ten płyn może to świadczyć o zrostach w obrębie opłucnej.
Pozdrawiam