Jaka jest przyczyna pieczenia w gardle?

Witam. Moje problemy zaczęły sie dwa miesiące temu gdy po dość duzym błędzie dietetycznym (alkohol, słodycze, fastfood) zaczęłam słabo sie czuć żołądkowo. Mialam atak prawdopodobni pecherzyka zolciowego (bardzo silny ból w plecach promieniujacy do prawego boku, odbijanie i dreszcze). Przeszlo po 2 nospach i rowhanolu. Kilka dni po ataku mialam robione usg ktore wykazalo jedynie gesta zolc w pecherzyku ale brak kamieni. Jednak do dzisiaj zle sie czuje. Codziennie rano piecze mmie gardlo i jezyk, mam silny bialy nalot na jezyku (posiew wykluczyl candide). Odbija mi sie i czesto czuje ucisk w nadbrzuszu. Stolce nieregularne, raz biegunka raz zaparcia o brzydkim zapachu. Raz wystapila biegunka o dosc jasnym kolorze. Wyniki z krwi -morfologia ok, crp, próby watrobowe, lipaza cukier cholesterol -wszystko w normie. Brak helicobacteea w kale. Jedynie amylaza w krwi byla lekko przekroczona (110 a norma 100) a w moczu byla w gornej granicy. Odzywiam sie zdrowo. Usg powtórzone kilka dni temu nic nie wykazało. W jakim kierunku badać sie dalej? Wizyta u specjalisty dopoero za 4 mc ;(

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym modyfikacje diety do czasy wizyty u gastroenterologa. Pozdrawiam.