Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 4 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest przyczyna przewlekłych i częstych biegunek?

Crohn, Wzjg? Co to badanie oznacza? Od 9 lat mam przewlekłe biegunki do 30 x na dobe i silne bóle brzucha jakby ktoś ciał nożem. 2 kolonoskopie były z czego jedna na oko pokazała zdrowe jelito, a naciek zapalny w histopatologii, druga polipa zapalnego i nacieki zapalne również tylko w histopatologii , trzecia po raz pierwszy w życiu pokazała zapalenie endoskopowe z zatarciem siatki naczyń i w jelicie kretym z kosmkami zmienionymi zapalnie, oraz nadzerkami. Obraz histopatologiczny brzmi: fragmenty błony śluzowej jelita cienkiego o pogrubialych kosmkach, z obrazem rozrostu krypt. W blaszce właściwej widoczne grudki chłonne, obrzęk, przekrwienie i skapy naciek zapalny złożony z limfocytow, plazmocytow i eozynofilow. Nablonek powierzchni kosmkow z pomnozeniem komórek kubkowych (cecha przewlekłego zapalenia), fragmenty błony śluzowej jelita grubego o regularnie rozmieszczonych kryptach, z obrzękiem, wybroczynami krwawymi, grudkami chlonnymi i skapym rozproszonym naciekiem zapalnym złożonym z komórek limfoidalnych w blaszce właściwej. Nie stwierdza się cech mikroskopowego limfocytarnego, ani kolagenowego zapalenia jelita. I moje pytanie. Czy to wygląda na Crohna lub wzjg? Męczy mnie czekanie tyle lat na diagnoze z bólami brzucha i biegunka nie dająca normalnie funkcjonować...
KOBIETA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Przeciwwskazania do gastroskopii

Gastroskopia to badanie wykonywane na przewodzie pokarmowym. Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Z opisu nie wynika jednoznacznie iż jest to zespół Crohna. Radziłbym skonsultować ten wynik z gastroenterologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy