Jaka jest przyczyna przyspieszenia tętna?

Witam. Od około miesiąca mam pewien problem z przyśpieszonym tętnem któremu towarzyszy czasami ból głowy(jakby głowa miała pęknąć), złe samopoczucie, uczucie jakby "miało się zemdleć", czasami pojawiają się zawroty głowy, niekontrolowanie oddechu. Objawy często występują gdy wypije jakiś napój z kofeiną np. Cole, Pepsi. Co dziwne bo nigdy nie miałem problemów z tymi napojami. Występuje też kłuciu za mostkiem ale tylko czasami i nawet wtedy gdy nic innego się nie dzieje(prawdopodobnie przez kifozę piersiową).Czasami też źle się czuje gdy myśle, że nastąpi taki atak i będę miał zawał choć nic mi się nie dzieje. "Atak" mija zazwyczaj po kilkunastu minutach ale czasami utrzymuje się 2-3 godziny. Dodam, że mam 21 lat, prowadzę siedzący tryb życia, mam stwierdzoną kifozę piersiową.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby ustalić przyczynę tych dolegliwości radziłbym skonsultować się z kardiologiem.